Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 12:01 Bu haber 728 kez okundu
 
Tespih hastalığı aracından ettirdi
Batman’da ikamet eden Özcan Atsat adındaki tespih işletmecisi 47 bin TL değerindeki aracını tespihe takas etti. Atsat, bir tespihin daire karşılığında takas edildiğine şahitlik yaptığını söyledi.
Gündem Haberi


Batman’da ikamet eden Özcan Atsat adındaki tespih işletmecisi 47 bin TL değerindeki aracını tespihe takas etti. Atsat, bir tespihin daire karşılığında takas edildiğine şahitlik yaptığını söyledi. 29 yıl önce hobi olarak tespih işine giren Özcan Atsat, tespih koleksiyonu oluşturdu. Tespihin birçok hastalığa da şifa getirdiğini ifade eden Atsat, Türkiye’nin her yerinde tespihe rağbet olduğunu belirtti.

 

"BİRÇOK HASTALIĞA ŞİFA KAYNAĞI"

Damlaların tamamen şifa kaynağı olduğunu ifade eden Atsat, “Hepatit hastalığına, bronşite, astıma yani kısaca şöyle diyebilirim ki boğaz ve üstü olan hastalıkların tümüne birebir faydası vardır. Kolyelerden, tespihlerden, yüzüklerden olsun mutlaka vatandaşlarımızın bunlardan alıp kullanmasını tavsiye ediyoruz. Bunların vücuda gerçekten de pozitif enerji verdiğini de bizzat kullanıcılar bunu hmişlerdir ve htiklerini de devamlı dile getiriyorlar” diye konuştu.

 

ARABA VE DAİRE FİYATINA TESPİH

Sıkma kehribarın daire karşılığında takas edildiğine şahit olduğunu ifade eden Atsat, “100 binlik tespihlerimiz var, hatta 200 binlik tespihler de vardır. Osmanlı sıkma zarlar var. Acayip bir fiyat var, tabi bunun yanı sıra koleksiyoncu kardeşlerimiz, dostlarımız var. Koleksiyonerler bunları sadece görmek için dahi olsa geliyor. Diyorlar ki, 'tespih hastalıktır’ hayır tespih aşktır. Bende 2007 model A3 Audi marka aracımı 47 bin TL ile tespih ile takas yaptım” dedi. Öte tandan tespih alıcısı Latif Şahin ise, “Osmanlı sıkma kehribar aldım. 15 bin liraya ful gümüş ürünümüz, yaklaşık 150 yıllık bir üründür ve ben ucuza aldığımı düşünüyorum” diye konuştu. 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Tespih, hastalığı, aracından, ettirdi ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 11.07.2020
Bugün
18° - 38°
Pazar
18° - 39°
Pazartesi
18° - 38°
Batman

Güncelleme: 11.07.2020
İmsak
03:10
Sabah
04:55
Öğle
12:26
İkindi
16:18
Akşam
19:47
Yatsı
21:24
Arşiv Arama
Haber Yazılımı