Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Aralık 2019 - Salı 18:23 Bu haber 752 kez okundu
 
Sosyal medya üzerinden hastane talebi
Gündem Haberi


Batman'ın öncelikli ihtiyaçlarından olan 500 yataklı hastanenin yatırım programına alınması için Twitter'da #BatmanHastaneİstiyor etiketiyle hashtag çalışması yapıldı. Batman Sağlık-Sen Başkanlığı öncülüğünde 500 yataklı yeni hastanenin yatırım programına alınması için sosyal medya üzerinden başlatılan çalışmaya birçok sosyal medya kullanıcısı destek verdi. Batman'a 500 yataklı hastanenin acil bir ihtiyaç olduğuna dikkat çeken sosyal medya kullanıcıları, #BatmanHastaneİstiyor etiketiyle başlatılan hashtag çalışmasına destek vererek hastane talebinde bulundu. Hashtag çalışmasına siyasi parti yetkilileri, STK temsilcileri, gazeteciler ve çok sayıda vatandaşlar destek verdi. Sağlık-Sen İl Başkanı Maruf Yalçın, bütçe görüşmelerinin başlayacağı bugünde, Batman'ın öncelikli ihtiyaçlarından olan 500 yataklı hastanenin yatırım programına alınması için Twitter'da #BatmanHastaneİstiyor başlığıyla bir hashtag çalışması başlattıklarını söyledi.

“YATAK KAPASİTESİ 500’E ÇIKARILMALI”

Batman'da kamu hastanelerinin vatandaşın ihtiyacını karşılamakta yetersiz kaldığını vurgulayan Yalçın, ivedilikle Batman'da 500 yataklı hastanenin yapılması gerektiğini kaydetti. Batman'da sağlık alanındaki en önemli sorunun fiziki anlamda yetersiz olan, vatandaşların ihtiyacını karşılamaktan uzak olan kamu hastanelerinin geldiğini aktaran Yalçın, "Ülkemizin sağlık alanındaki devasa kamu yatırımlarıyla kıyaslandığında Batman'ın bu yatırımlardan yeterince yararlanamadığını göstermektedir. Uzun zamandır Batman'ın gündeminde olan, 2019 yılı yatırım programında 200 yataklı olarak planlanan yeni devlet hastanesinin yatak kapasitesinin 500 yatağa çıkarılmasına yönelik yapılan çabaların bugüne kadar olumlu bir şekilde sonuçlanmadığını görmekteyiz. Kamu yatak sayısı oranında, tıp fakültesi hastaneleri dikkate alındığında Türkiye'de son sırada yer alan ilimizin sağlık alanındaki en önemli ihtiyacı en az 500 yataklı bir Eğitim-Araştırma Hastanesidir" dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Sosyal, medya, üzerinden, hastane, talebi, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 07.08.2020
Bugün
18° - 40°
Cumartesi
19° - 41°
Pazar
19° - 41°
Batman

Güncelleme: 07.08.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:16
Öğle
12:27
İkindi
16:15
Akşam
19:27
Yatsı
20:54
Arşiv Arama
Haber Yazılımı