Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
21 Haziran 2018 - Perşembe 17:44 Bu haber 1761 kez okundu
 
"SORUNLARI ANLAŞARAK ÇÖZECEĞİZ"
Bağımsız Batman Milletvekili adayı Aydın Gök, düzenlediği miting ile Batmanlı seçmenlerden destek istedi. HÜDA-PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz’un da katıldığı mitinge, alanda yer alan seçmenler eşlik etti.
Siyaset Haberi


16 Mayıs Şehir stadyumunun önünde yapılan miting, Kur'an-ı kerim tilaveti ve ilahiler ile başladı.

Mitingde söz alan HÜDA-PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz sözlerine Kürtçe, Arapça ve Türkçe halkı selamlayarak başladı. Yavuz ,”Türkiye’nin 79 ilinde seçime katılıyoruz. Vekil adaylarımız başta Kürt meselesi olmak üzere, hükümetin yanlış icraatlarını düzeltmek için kolları sıvayacak. Artık sorunları çözmek için çatışmayacağız. Uzlaşarak ve anlaşarak çözüm bulacağız. Artık şehirlerimiz savaş alanına dönmesin” dedi.

 “Sevinçlerinizi acılarınızı paylaşacağız”

Konuşmasında önemli mesajlar veren Bağımsız Batman Milletvekili adayı Aydın Gök, seçimden sonra da aranızda olacağız. Size söz veriyoruz. Seçimden sonra da birileri gibi isteyen değil veren olacağız. Hizmet eden olacağız. Sevinçlerinizi acılarınızı paylaşacağız.” dedi.

“Ülkemiz de bu maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulmadı. Bu memleketin insanları olarak hepimiz bir gemide yaşıyoruz. Geminin dümeninde biz oturmuyoruz olabiliriz. Fakat geminin dümeninde oturmuyoruz, kaptanı biz değiliz diye bu geminin su almasını, fırtınalarla sarsılmasını, korsanların ele geçirmesini temenni edemeyiz. Bu sadece bencillik değil, aynı zamanda ihanet olur. Maalesef yıllarcadır memleketimiz olağanüstü hal şartlarından kurtulmadı. Travma üstüne travma yaşadı. Depremlerin merkez üstü hep bu bölge oldu. Maddi ve manevi acıların en büyüğünü halkımız yaşadı. Neredeyse her gün, her hafta, her ay yeni bir artçı deprem yaşıyoruz. Kimi gerçek kimi suni depremler.”dedi.

Batman'da dahil olmak üzere büyük travmalar yaşayan bu memleketin ciddi desteğe, ciddi maddi ve manevi rehabilitasyona, pozitif ayırımcılığa ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Gök, “Bu halk aldatılmaktan, kandırılmaktan, yolsuzluktan, hırsızlıktan, çukurlardan, hendeklerden, barikatlardan bıkmış durumda. Giderek azalmakta olan umudu tükenmek üzere. Biz çaresiz, biz sahipsiz olmadığımız gibi, oylarımızla sefa sürenler de alternatifsiz değil. Halkı her durumda kendi tabanı gören, halkın oylarını çantada keklik görenlere, ben kimleri aday gösterirsem halk destekler diyenlere kimi zaman sarı kart göstermiş olabilirsiniz. Ama yanlışta ısrar edenlere kırmızı kart göstermenin zamanı gelmiştir artık.”dedi.

Gelinen süreçte oluşan halkta Batman’ın sahipsiz olduğu kanaati hakim olduğuna işaret eden Gök, “’Batman sahipsizdir.’ Bu güne kadar meclise farklı partilerden onlarca vekil gönderdik. Birçok parti ve zihniyet denedik. Fakat hiç kimse hizmeti düşünmedi, halkın sorunlarıyla ilgilenmedi. Seçimde seçime görebildik. Sahada dolaşırken meselenin ehemmiyetini ortaya koymak adına siyasete ilgili kimi hemşerilerimizden sorduk. Şu an Batman’ın sadece dört milletvelili mevcut kaçının adını hatırlıyorsunuz diye emin olun az bir kısmı ancak iki isim hatırlayabildi.”

Batman’ın ve halkın sorunlarını tek tek anlatan Gök, halkın ve gençliğin artık uyandığını belirterek “Batmanımızın can alıcı sorunları haline gelen, işsizlik, yolsuzluk, adam kayırma, gençlerimizin hayatını karartan uyuşturucu belası, esnafımızın içinde bulunduğu sıkıntılar olduğu gibi devam ediyor. 2007 yılından beri, tam 11 yıldır tamamlanamayan Kadın Doğum Hastanesi inşaatı durmuş halde. Bazı zamanlarda hastanede bir yatakta üç çocuğun yatırıldığını biliyoruz.Yıllardır konuşulan 200 yataklı devlet hastanesinin bırakın temelinin atılmasını, yeri dahi belirlenmiş değildir. 800 bin kişiye

hizmet veren Bölge devlet hastanemize gönderilen doktorlara yer yokluğundan klinik açılamıyor ve doktor arkadaşlarımız dönüşümlü çalışmak zorunda kalıyorlar.”

Konuşmasının devamında Gök gençlere ve kadınlara seslenerek şöyle dedi:

“Sevgili Gençler; gece yarılarına kadar cadde cadde, sokak sokak dolaşarak davamızı bütün bir şehre yaydığınızı biliyorum. Her birinizin ayrı ayrı birer değer olduğunu da biliyorum. Gençlerimiz definelerimiz, hazinelerimizdir. Sizler daha iyi bir eğitimi, daha temiz bir çevreyi ve güvenle bakacağınız bir geleceği fazlasıyla hak ediyorsunuz. Söz veriyorum, şayet halkımız bizleri meclise gönderirse sizleri unutmayacak ve zamanımın önemli bir kısmını sizlere ayıracağım.Muhterem annelerim,kıymetli bacılarım, siyah çarşaflarınızla davamızın tertemiz, ak yüzü oldunuz.Bir çoğunuz eş ve çocuklarınızı motive ettiniz, harekete geçirdiniz. Emeğinizin hakkını bu dünyada veremeyiz diye düşünüyorum. Fakat inanıyorum ki bu davanın hiçbir ferdi dünyevi bir karşılık, mevki-makam için girmedi bu yola. Rabbim bu dünyada da ahrette de iyilik ve güzellikler nasip etsin.”

Seçime üç gün kaldığını hatırlatan Gök, seçmenlerine şu hatırlatmada bulundu:

“81 il ve binlerce ilçe ve köylerdeki kardeşlerimizin gözleri 24 Haziran gecesi Batman ve Diyarbakır üzerinde olacaktır. Bu yüzden istirhamımız heyecanımız, aşkımız, gayretimiz son saate kadar artarak devam etsin. Allah’ın yardımı ve halkımızın desteği ile o meclis kapısını iki milletvekili ile de aralasak milletimiz gerçek vekilliği, gerçek hizmeti, Müslümanca siyaseti göreceklerdir. Halkımız farkımızı görecektir. Amir değil, memur olacağız. Milletimizin efendisi değil hizmetkarı olacağız.” Dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: "SORUNLARI, ANLAŞARAK, ÇÖZECEĞİZ",
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 11.07.2020
Bugün
18° - 38°
Pazar
18° - 39°
Pazartesi
18° - 38°
Batman

Güncelleme: 11.07.2020
İmsak
03:10
Sabah
04:55
Öğle
12:26
İkindi
16:18
Akşam
19:47
Yatsı
21:24
Arşiv Arama
Haber Yazılımı