Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 17:20 Bu haber 833 kez okundu
 
‘Park yeri bulamıyoruz’
Ciddi anlamda park sorunu yaşayan Batman çarşı esnafı, ilin ilk ve tek otoparkının da tadilat gerekçesiyle üç aya yakındır kapalı olması nedeniyle iş yapamaz hale geldi.
Yaşam Haberi


Batman esnafı ve vatandaşlar, çarşıda otopark sorunu yaşıyor. Otopark sorununun büyük mağduriyetlere yol açtığı ilde, var olan tek çok katlı otoparkın da aylardır kapalı olması özellikle esnafı iş yapamaz hale getirdi. Tadilat gerekçesiyle üç aya yakındır otoparkın kapalı olmasına tepki gösteren esnaf, hem kendilerinin hem de müşterilerin arabalarını park edecek yer bulamadıklarını, bu durumun büyük mağduriyetlere yol açtığını belirtiler.

“ESNAF PARK YERİ BULAMIYOR”

Yetkilileri göreve çağıran esnaf, otoparkın bir an önce faaliyete geçerek mağduriyetlerin giderilmesini istedi. Otoparkın kapatılmasının büyük mağduriyet oluşturduğunu belirten esnaf Mehmet Sıddık Çiftçi; “Çok katlı otopark 20 yıl önce ihtiyaç olacak öngörüsüyle yapılmış. Şu anda daha çok ihtiyaç olmasına rağmen yaklaşık 3 aydır kapatılmış, tekstile verilmesi düşünülüyormuş. Esnaf mağdur, vatandaşlar, esnaf park yeri bulamıyor. Burası Batman’ın merkezidir. Şu anki otopark büyüklüğünde iki adet daha otopark yapılsa yine yetmez. Bunun kapatılması akıl kârı değil. Otopark valiliğe aittir. Bu kabul edilemez. Esnafa, vatandaşlara haksızlık yapılmaması gerekir. Zaten çarşıda park sorunu var. Bir de otoparkın kapatılması büyük bir mağduriyete neden olur. Otopark büyük bir ihtiyaçtır” dedi.

“OTOPARK SIKINTISINDAN İŞ YAPAMIYORUZ”

Yetkililerden otopark sorununa çözüm bulmasını beklediklerini ifade eden esnaf Emrah Başaran ise şunları söyledi: “20 yıllık esnafım. Otoparkın kapalı olmasından dolayı müşterilerimiz gelmiyor. Arabası olan tüm arkadaşlarımız otoparkın olmayışından şikâyetçidir. Mevcut otoparkın tekrar hizmete açılmasını istiyoruz. Gerekli yerlere de arkadaşlarla beraber dilekçelerimizi de vereceğiz. İnşallah en kısa zamanda açılır. Batman’da otopark sayısının az olması nedeniyle iş yapamıyoruz. Birçok müşteri geliyor, ama arabalarını park edecek yer bulamadıkları için tekrar geri gidiyorlar. O yüzden iş yapamıyoruz. Bu soruna artık bir çözüm bulunmasını istiyoruz.”

“OTOPARK SORUNUNA ÇÖZÜM BULUNSUN”

Otoparkın kapalı olmasına tepki gösteren bir diğer esnaf Metin Uslu, “Zaten otopark sıkıntımız vardı, bu sefer de çok katlı otopark kapatılmış. Otopark sorununa bir çözüm istiyoruz. Çok katlı otopark buranın yükünü biraz hafifletiyordu. O da olmadığı için mağduriyetimiz artıyor. Çok katlı otoparkın hizmete girmesini istiyoruz. Kimse çarşıya gelemiyor. Bazı yollar trafiğe kapatıldı. Araçlar gelemiyor, mağduriyet yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Öte yandan konuyla ilgi olarak İl Özel İdaresi yetkilileri, aylardır kapalı olan otoparkın tadilatta olduğunu belirterek tadilatın bitmesiyle otoparkın  kısa sürede tekrar hizmete açılacağını kaydettiler.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Park, yeri, bulamıyoruz’,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 11.07.2020
Bugün
18° - 38°
Pazar
18° - 39°
Pazartesi
18° - 38°
Batman

Güncelleme: 11.07.2020
İmsak
03:10
Sabah
04:55
Öğle
12:26
İkindi
16:18
Akşam
19:47
Yatsı
21:24
Arşiv Arama
Haber Yazılımı