Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 15:17 Bu haber 470 kez okundu
 
‘Muhtarlar, halk ile devlet arasında köprüdür’
Valilik tarafından 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucu Batman merkez ilçede seçilen köy ve mahalle muhtarlarına yönelik hizmet içi eğitim semineri verildi.
Yaşam Haberi


Valilik tarafından 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucu Batman merkez ilçede seçilen köy ve mahalle muhtarlarına yönelik hizmet içi eğitim semineri verildi. Valilik toplantı salonunda düzenlenen eğitim semineri öncesi muhtarlarla bir araya gelen Vali Hulusi Şahin, muhtarlara hitaben kısa bir konuşma yaptı. Seçilen mahalle ve köy muhtarlarını tebrik ederek konuşmasına başlayan Vali Şahin, muhtarların devlet ile halk arasında köprü görevini gördüğünü ifade ederek, “Olabilecek sorunları ilgili kurumlara iletmek ve çözüme kavuşturulmak sizlerin öncelikli göreviniz. Bizler de muhtarlarımızla birlikte vatandaşlarımızın istek ve temennilerini en kısa sürede karşılamanın gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.

“SORUNLARI İLGİLİ KURUMA BİLDİRİN”

Kamu kaynaklarını verimli ve etkin bir şekilde kullanmak zorunda olduklarının altını çizen Vali Şahin, “ Mahalle ve köylerinizle ilgili sorunları ilgili kuruma bildirerek, çözümü konusunda gerekli takipleri yapmalısınız. Sorunları işbirliği içerisinde ve imkanlar doğrultusunda çözüme kavuşturma gayreti içerisinde olacağız. Ayrıca vatandaşlarla sürekli iletişim halinde olmalısınız, bu da çalışmalarınızın daha verimli olmasını sağlayacaktır” dedi. Konuşmanın ardından ilgi kurumların yöneticileri tarafından mevzuatta belirtilen görev, yetki ve sorumluluklar, kamu hizmetlerinin etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunların en kısa sürede yetkili makamlara iletmesi konusunda yapılması gereken çalışmalara yönelik sunumlar gerçekleştirildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Muhtarlar,, halk, ile, devlet, arasında, köprüdür’,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 10.08.2020
Bugün
18° - 40°
Salı
17° - 38°
Çarşamba
15° - 38°
Batman

Güncelleme: 10.08.2020
İmsak
03:45
Sabah
05:18
Öğle
12:26
İkindi
16:14
Akşam
19:25
Yatsı
20:51
Arşiv Arama
Haber Yazılımı