Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 15:52 Bu haber 532 kez okundu
 
“Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması” yapılacak
Kur'an Nesli Platformu tarafından 15 Eylül’de Türkiye geneli umre ödüllü “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması” yapılacak.
Yaşam Haberi


Kur'an Nesli Platformu tarafından 15 Eylül’de Türkiye geneli umre ödüllü “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması” yapılacak. Kur'an Nesli Platformu tarafından yapılan açıklamada, 4 ayrı kategoride Türkiye geneli umre ödüllü “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması” temasıyla sınav yapılacağı duyuruldu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kur'an Nesli Platformu Batman koordinatörlerinden Mehmet Emin Sütçü, 15 Eylül Pazar günü yapılacak olan sınava başvuru tarihlerinin 1 Mayıs-20 Ağustos 2019 arasında olduğunu bildirdi. Kur’an Nesli Platformunun, insanlığa faydalı bireyler yetiştirmek ve toplumun hayatına ilahi öğretiler çizgisinde yön vermek adına çaba sarf ettiğini belirten Sütçü, bu vesileyle 2011 yılından bu yana meal sınavları düzenlediklerini bildirdi.

“İNSANLIĞA YEGÂNE REHBER KUR’AN’DIR”

Sütçü, “Zamanın ve teknolojinin esiri olmuş gençlik bir çıkış yolu ararken, rehbersizlikten bunalan, yolunu şaşırıp batıl yollarda bocalayıp duran insanlık, rehberini ararken bizler tüm benliğimizle inanarak diyoruz ki; çıkış yolu Kur’an’dır, insanlığa yegâne rehber Kur’an’dır. Karanlıklardan nura çıkaran bu kitap tüm dertlerimize dermandır. O halde bütün çabamız bu yüce kitabı okumak, anlamak ve yaşamak üzerine olmalıdır. Kur’an’ın kendisinde indirildiği rahmet ve bereket ayı olan ramazana girmek üzere olduğumuz şu günlerde Kur’an Nesli Platformu olarak bu gaye ile yürüttüğümüz etkinliklerimizden biri olarak ‘Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması’nı siz değerli halkımızla paylaşmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.     Toplumun her kesimini kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in mesajları ile buluşturarak, ilahi mesajların öğrenilmesi ve öğrenilenlerin birey ve toplum yaşamında maddi ve manevi olarak huzurun tesis edilmesine katkı sunmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz ‘Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması’ bu yıl 15 Eylül Pazar günü yapılacaktır. Dört kategori üzerinden gerçekleşecek olan yarışmamızda 1’inci kategoride 4’üncü ve 5’inci sınıf öğrencileri, 2’nci kategoride 6’ncı- 7’nci ve 8’inci sınıf öğrencileri, 3’üncü kategoride lise öğrencileri ve 4’üncü kategoride ise yetişkinler yer alacaktır. 1’inci ve 2’nci kategori için platformumuz tarafından ilkokul ve ortaokullar için hazırlanan ‘Kur’an Nesline Kur’an Pınarı’ kitabı 3’üncü ve 4’üncü kategori için, yine platformumuz tarafından gençler ve yetişkinler için hazırlanan ‘Kur’an Nesline Kur’an Pınarı’ kitabı esas alınacaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Kur’an, Nesline, Kur’an, Pınarı, Yarışması”, yapılacak,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 09.08.2020
Bugün
18° - 41°
Pazartesi
18° - 40°
Salı
16° - 37°
Batman

Güncelleme: 09.08.2020
İmsak
03:45
Sabah
05:18
Öğle
12:26
İkindi
16:14
Akşam
19:25
Yatsı
20:51
Arşiv Arama
Haber Yazılımı