301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 18:43 Bu haber 541 kez okundu
 
İşçi maaşı sorunu masaya yatırıldı
Türk-İş ve Memur-Sen'in katılımıyla genel durum değerlendirmesi yapılarak % 80'e varan kesintiler ve işçi maaşı sorunu masaya yatırıldı.
Gündem Haberi


Kozluk Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Türk-İş ve Memur-Sen sendika başkanları ve tüm Kozluk Belediye personellerinin katılımıyla Nisan ayı itibariyle 8 aylık genel durum değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Kozluk belediyesinde yaşanan maddi sıkıntılar işçi maaşlarındaki sorun ve hizmetteki yavaş ilerleyişle ilgili geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştiren Kozluk Belediye eş başkanı Ayhan Eren, belediye personellerini bir çok konuda aydınlatmak için Nisan ayı itibariyle belediyeye yatan para miktarı, aylık bazında gelir ve giderler olmak üzere bir çok konuyu Belediye personelleriyle paylaşarak bilgi verdi. Yapılan toplantıda sorunların çözümü için kendilerini davet eden Eş Başkan Eren'e teşekkürlerini ileten Türk İş Sendika Başkanı Halit Akınay ; “Milletin iradesiyle buraya geleni kimsenin cezalandırmaya hakkı yok, herkese her partiye eşit davranılması lazım bizler işçi temsilcileri olarak belediyenin her ayki gelirinden yapılan %80 kesintisi kabul etmediğimizi işçilerin aylardır maaş almamasını ekonominin zor olduğu böyle bir süreçte geçim sıkıntısı çekmesini kabul etmiyoruz. Belediye Başkanı Ayhan Eren'le işçi maaşları üzerinden aylardır fikir alış verişi yapıp nasıl bir çözüm yolu bulacağımıza neler yapabileceğimiz üzerine paslaşıyoruz, bu girişimlerimizi Ankara’ya meclise, bakanlıklara kadar taşıyacağımızın sözünü veriyoruz” dedi.

“BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

Belediyenin yaşadığı maddi sıkıntılar ve memur maaşlarında yaşanan ödeme sorunu için yapılan toplantıya davet edilen Bembir Sen Başkanı Diyaddin Demirhan;  “Bizim önümüze getirilen tablo karşısında gerçekten çok rahatsızım, bu olaya siyasi bakılmaması lazım sayın Ayhan Eren, bir kesimin veya bir partinin değil, Kozluk’taki herkesin belediye başkanıdır. Biz bunu gördük. Bizler de Memur-Sen olarak elimizden gelen herşeyi yapacağız. Kozluk Belediyesini hak ettiği yere getireceğiz, Başkanımızın yanındayız. Gerekli tüm çalışmaları yapacağız. Kozluk için her türlü hizmet ve yardımı edeceğiz. Beraber bu zorlu süreci Allah’ın izniyle atlatacağız” diye konuştu. Kozluk Belediye Eş Başkanı Ayhan Eren, son olarak önümüzdeki bu engelleri aştıktan sonra Bakanlığın taşeron işçiler için sendikalaşma yetkisi verdiğini bildirerek, “Yapılan görüşmeler var. Maddi sıkıntılar aşıldıktan sonra Belediyemiz bünyesinde çalışan tüm taşeron işçiler için haklarının iyileştirilmesi ve sendikalaşması için gereken tüm desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.                                           

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İşçi, maaşı, sorunu, masaya, yatırıldı ,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Kuvvetli Sağanak
Güncelleme: 10.12.2019
Bugün
-
Çarşamba
-
Perşembe
- 10°
Batman

Güncelleme: 10.12.2019
İmsak
05:45
Sabah
07:12
Öğle
12:13
İkindi
14:42
Akşam
17:03
Yatsı
18:25
Arşiv Arama
Haber Yazılımı