Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
05 Mayıs 2019 - Pazar 14:01 Bu haber 599 kez okundu
 
‘İmam Hatip Günleri’ etkinliği yapıldı
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bu yıl ilkini düzenlediği "İmam Hatip Günleri" kapsamında, İmam Hatip Okulları ortak programı gerçekleştirdi.
Yaşam Haberi


Batman İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleşen ‘İmam Hatip Günleri’ etkinlikleri kapsamında "İmam Hatip Okulları Ortak Programı" etkinliğine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Din Öğretimi Şube Müdürü Abdulvahap Hınç, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Program, Ahmedi Hani Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Nurullah Yavuz’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Etkinliğin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran yaptı. Kurtaran, "İmam Hatip ailesi olarak güzel bir etkinlik tertiplemişsiniz. Bu etkinlikte sizlere rehberlik yapan, sizlere destek veren öğretmenlerimizi de ayrıca kutluyorum. İmam hatip okullarının sürecini biliyorsunuz. Türkiye'de İmam hatiplilerin nereden nereye geldiğini biliyoruz. Zaman zaman nasıl haksızlığa uğradığını hepiniz eminim ki biliyorsunuz. 1924’te başlayan bir serüvendir imam hatiplik. Zaman zaman haksız ve adaletsiz bazı uygulamalara maruz kalmışsa da yine Hak Teâlâ’nın nurunu tamamlama vaadinin gereği olarak İmam Hatiplilerin hiçbir zaman bu haksız ve adaletsiz uygulamalar karşısında susmayacağını ve bunların imam hatiplik davasını inkıtaa uğratamayacağını biliyoruz. İnşallah bu İmam Hatiplilik ruhu ebede kadar devam edecektir. Öğrenci sayımız her gün artıyor. Hem nicelik hem nitelik olarak da artıyor. TÜBİTAK’ta derece yapan kardeşleriniz, ağabeyleriniz var. Ahmedi Hani Anadolu İmam Hatip Lisesindeki kardeşleriniz orada Türkiye 3’üncüsü oldular ve belki binlerce okulun katıldığı böyle bir yarışmadan öğrencilerimizin Türkiye 3’üncülüğü derecesi alması bizler için iftihar vesilesidir. Ben onları ve bu projede emeği geçen öğretmenlerimizi, okul müdürümüzü ve okul yöneticilerimizi kutluyorum" ifadelerini kullandı.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE HEDİYELER VERİLDİ

Yapılan açılış konuşmasının ardından etkinlik, İmam Hatip Okullarının tanıtım videosunun izlenmesi, Gazi Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi musiki korosunun müzik öğretmenleri eşliğinde seslendirdiği ilahiler, Batman Kız İmam Hatip Lisesi Hafızlık Bölümü öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilaveti, Fatih İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ilahi gurubunun okuduğu ilahiler, Turgut Özal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Senanur Algül’un okuduğu "Sol Yanım Acıyor Anne" adlı şiir, Abdulcelil Candan İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Süleyman Yetiş’in okuduğu ilahi, Fatma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Gülbahar Ekin’in okuduğu şiir, Veysel Karani İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin koro halinde söylediği ilahiler, Seyitler İmam Hatip Ortaokulunun ilahi gurubunun okuduğu ilahilerle devam etti. Öğrencilerin okuduğu ilahi ve şiirlerden sonra etkinlik, yıl içinde çeşitli dallarda başarılı olan öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Nisan ayında yapılan Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren, ortaöğretim kurumları arasında yapılan Naat-ı Şerif yarışmasında dereceye giren, TÜBİTAK Liseler Arası Proje yapışmasında dereceye giren, Arapça Bilgi Yarışmasında dereceye giren, İbn-i Haldun ve Mukaddimesi konulu Sempozyum ile İmam Hatip Okulları ve 2023 Eğitim Vizyonu konulu Sempozyuma katılan öğrencilere çeşitli hediyeler ve İmam Hatip Günleri kapsamında imam hatip ortaokul ve liseler arasında yapılan futbol ve voleybol müsabakalarında başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘İmam, Hatip, Günleri’, etkinliği, yapıldı ,
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 12.08.2020
Bugün
17° - 38°
Perşembe
16° - 39°
Cuma
17° - 39°
Batman

Güncelleme: 12.08.2020
İmsak
03:49
Sabah
05:21
Öğle
12:26
İkindi
16:13
Akşam
19:21
Yatsı
20:47
Arşiv Arama
Haber Yazılımı