Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 15:21 Bu haber 578 kez okundu
 
‘Hedef İslam ve Müslümanlardır’
Avrupa’daki cami saldırılarına tepki gösteren İttihadul Ulema Genel Başkan Yardımcısı Beşir Şimşek, kilise saldırıları bahane edilerek, Avrupada hızla yayılan İslam’ın önünün kesilmek istendiğini söyledi.
Yaşam Haberi


Avrupa’daki cami saldırılarına tepki gösteren İttihadul Ulema Genel Başkan Yardımcısı Beşir Şimşek, kilise saldırıları bahane edilerek, Avrupada hızla yayılan İslam’ın önünün kesilmek istendiğini söyledi. Yeni Zelanda’daki cami saldırısının ardından Avrupa’da büyük bir teveccüh gören İslam’ın, kilise saldırılarıyla önünün kesilmek istendiğini belirten Şimşek, Sri Lanka’daki kilise saldırısı bahane edilerek Avrupada tekrardan Müslümanların camilerine, mabetlerine, derneklerine saldırıların gerçekleştiğini kaydetti. Şimşek, “Sivil, masum insanların nerede olursa olsun hayatlarını kaybetmesi kesinlikle Müslümanlar olarak tasvip edeceğimiz bir durum değildir. Kilise saldırıları bahane olarak gösterilip Avrupada tekrardan Müslümanların camilerine, mabetlerine, derneklerine saldırılar gerçekleşti. Gerek cami gerekse de kilise saldırıları olsun asıl hedef Müslümanlar, onların mabetleri ve inançlarıdır. Bu saldırılarda İslam’ın kendisine zarar verilmek isteniyor. Kilise saldırılarında Müslümanlar insanlar nezdinde itibarsızlaştırılmak isteniyor” dedi.

“MUKADDESATLARIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

İslam inancında hiçbir zaman mabetlere saldırıların yapılmadığını, savaş zamanında bile İslam’ın savaş ahlakının olduğunu aktaran Şimşek, “Mabetlerde insanlara dokunulmaz, mabetlere dokunulmaz, mabetlere sığınan insanlara dokunulmaz. Savaş zamanında bile bu böyleyken durup dururken birilerinin kilisede sivil insanları katletmesi İslam’ın kabul edeceği bir durum değildir. Ama maalesef bu tür tuzak ve tahriklerle tekrar İslam’a saldırılıyor, insanlar nezdinde İslam gözden düşürülmek ve Müslümanların çalışmaları bu bahaneyle bertaraf edilmek isteniyor. O yüzden Müslümanların uyanık olmasını, böyle günlerde aklı başında hareket etmesi gerektiğine inanıyoruz. Her zamankinden daha çok Müslümanların birliğe, beraberliğe, vahdete ihtiyacı vardır. Nerde olursak olalım, camilerimize, mukaddesatlarımıza sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Hedef, İslam, ve, Müslümanlardır’ ,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 12.08.2020
Bugün
17° - 38°
Perşembe
16° - 39°
Cuma
17° - 39°
Batman

Güncelleme: 12.08.2020
İmsak
03:49
Sabah
05:21
Öğle
12:26
İkindi
16:13
Akşam
19:21
Yatsı
20:47
Arşiv Arama
Haber Yazılımı