Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
28 Nisan 2019 - Pazar 17:46 Bu haber 547 kez okundu
 
HASTALARA MÜZİKLİ TERAPİ
Batman Bölge Devlet Hastanesi Psikiyatri servisinde yatan hasatlara müzikle terapi veriliyor. Düzenlenen etkinlikler hasta ve hasta yakınları tarafından ilgi görüyor.
Yaşam Haberi


 Sağlığından ötürü yataktan çıkamayan bazı hastalara ise isteği durumunda yanına giderek başucunda ona müzik ziyafeti veriliyor. Servis hemşirelerinin gönüllü olarak verdikleri erbane etkinliği hasta ve hasta yakınlarını mutlu ediyor.

Müzik tedavinin önemli bir parçası

Tedavinin bir parçası olan müziğin etkilerine ilişkin hastane Psikologlarından Medine Çatak Kış, “Tedavinin en iyi yollarından biri, en etkili olanı müziktir. Depresyon, stres, sinirlilik, panik atak, uykusuzluk, dikkat dağınıklığı, baş, boyun, bel, kas ve eklem ağrıları, diyabet, hiperaktivite, öğrenme güçlüğü gibi problemlerin çözümünde yardımcı tedavi olarak kullanılıyor. Müziğin, hastanın aklı ve ruhi güçlerini artırmak için kullanılması lazım. Tedavinin amacı hastalıkla mücadele için cesaret vermek ve hastayı sevdiği insanlarla bir araya getirmektir. İnsanlar kederini sevincini müzikle bildirir. Hasta ve hasta yakınlarımız bundan son derece büyük keyif alıyorlar” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: HASTALARA, MÜZİKLİ, TERAPİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 07.08.2020
Bugün
18° - 40°
Cumartesi
19° - 41°
Pazar
19° - 41°
Batman

Güncelleme: 07.08.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:16
Öğle
12:27
İkindi
16:15
Akşam
19:27
Yatsı
20:54
Arşiv Arama
Haber Yazılımı