Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Nisan 2019 - Cumartesi 23:10 Bu haber 674 kez okundu
 
"ÇAĞ İSLAM'INDIR"
Batman'da düzenlenen etkinlikte konuşan konuşan Doktor İhsan Şenocak, kızlarımızın alınıp ekranlarda soyulduğunu ve iffetlerinin ticaretini yaptıklarını söyledi.
Yaşam Haberi


Birlik Vakfı tarafından "Peygamber Efendimizin İstediği Bir Gençlik" konulu konferans düzenlendi. Çağın İslam'a gebe olduğunu aktaran Şenocak, "Gençler, sosyalizm bitti. Masal olduğunu Sovyetlerle dünyaya ilan ettiler. Müslümanlar, Sovyetleri 89'da Afgan dağlarına gömdüler. Kapitalizmin mezarını da Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) çocukları kazıyacak. Çağ, İslam'a gebedir. Peygamber (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) nasıl 8 yıl sonra Mekke'ye dönüp putları yere serdiyse doğudan batıya kadar Cava Adalarından Cebelitarık'a çağ İslam'a hazırlanıyor. Muhammed Mursiler Mısır zindanlarında, Arakan'da kamplarda İslam'ın kızları, Doğu Türkistan'da tutsak Müminler, Suriye'de, Halep'te, Bağdat'ta, mazlum âlemi İslam'ın coğrafyasında kadınlar, delikanlılar ve kız çocukları yeni bir çağa, dünyayı yeni bir asra hazırlıyorlar. Geceden sonra sabahı getiren Allah'a yemin olsun ki yüz yıl sonra kapitalizm bir krizden diğerine savruluyor. Nizam, Allah'ın nizamıdır. Yol İslam'ındır. Çağ İslam'ındır. Allah'ın inayetiyle İslam'ın dönüşüne hiçbir güç engel olamayacak" dedi.

"TELEVİZYON İFFET VE AHLAKI BIRAKMIYOR"

Cahiliyede kızların diri diri toprağa gömüldüklerini, fakat bu çağda ise kızların diri diri televizyonlara gömüldüklerini belirten Şenocak, "Aldatılan birilerinin eğlence vasıtaları yapılan o kız çocuklarını hakkıyla İslam'ı yaşayan o kadınlar kurtaracak. 'Onları Selahaddinlerin, Ulubatlı Hasanların anneleri yapacak.' diyecekler. Efendimizin (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) özlediği bir gençlik olabilmek için O'nun öğrencileri gibi olma mecburiyetimiz var. Cahiliye döneminde kız çocukları diri diri toprağa gömülüyordu ve onlar cennete giderlerdi. Ama şimdi televizyon, erkeklerle kızları alıyor, dağa bir adaya götürüyor. Orada onların iffet ve ahlakı kalmıyor. Ümmetin kızlarına diyorlar ki, 'Siz de erkeklerle beraber dağlarda, adalarda bunlar gibi olabilirsiniz.' O kız çocuğu bir daha anne olabilir mi? Onun evi olabilir mi? Onu 30-40 yaşına kadar istismar edecekler, sonra evinin köşesinde ya ölümü bekleyecek ya da intihar edecek" şeklinde konuştu.

"SEFERBER OLMANIN VAKTİ GELMİŞTİR”

Televizyonların Müslüman kızların iffetiyle ticaret yaptıklarını aktaran Şenocak, "Cahiliye döneminde öldürdükleri kızlar cehenneme değil, cennete gidiyordular ama şimdi kızlarımızı aldılar, ekranlarda soydular, iffetlerinin ticaretini yapıyorlar. Onların bedenlerinin üzerinden reyting kazanıyorlar. Ramazan ayında bile o yarışmaları yapan televizyon, benim ülkemde, Anadolu'da, evliya yurdunda en fazla reytingi kazanabiliyorsa o halde benim kardeşlerimi bu ümmettin kızlarını diri diri ekrana gömüyorlar. Onların hem dünyalarını hem ahiretlerini karartıyorlar. Ey Sümeyyeler ve Fatımalar, Ebu Cehiller sizin iffetinizle oynuyor. Ebu Lehebler ile Ebu Cehillerin öldürdükleri kadınlar cennete gidiyordu. Benim ülkemin Fatımalarının, Zeyneplerinin iffet ve hayâlarıyla oynuyorlar. Ey ümmetin kadınları, onların oynadıkları cehenneme gidecek. Sahabe kadınlar gibi seferber olmanın vakti gelmemiş midir?" diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: "ÇAĞ, İSLAM'INDIR" ,
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 13.08.2020
Bugün
16° - 39°
Cuma
19° - 39°
Cumartesi
19° - 38°
Batman

Güncelleme: 13.08.2020
İmsak
03:50
Sabah
05:21
Öğle
12:26
İkindi
16:12
Akşam
19:20
Yatsı
20:45
Arşiv Arama
Haber Yazılımı