301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 17:38 Bu haber 437 kez okundu
 
‘Batman kentine sevdalıyız’
Batman Belediyesi Eş Başkanı Dr. Mehmet Demir, 90.0 frekansıyla yayın yapan Batman Süper FM’de Hamit Aslan’ın canlı yayın konuğu oldu.
Gündem Haberi


Batman Belediyesi Eş Başkanı Dr. Mehmet Demir, 90.0 frekansıyla yayın yapan Batman Süper FM’de Hamit Aslan’ın canlı yayın konuğu oldu. Belediye Eş Başkanı Dr. Demir, sosyal medya ve telefonla radyo programına bağlanan vatandaşların sorularını yanıtladı. Göreve geldikleri ilk günden bu yana belediye hizmetleri açısından iyi bir pratik ve performans sergilediklerini kaydeden Eş Başkan Dr. Demir, belediyenin altyapı, üst yapı, sporsal, kültürel, park, temizlik çalışmaları hakkında genel bir değerlendirmede bulundu. Eş Başkan Dr. Demir : “Bütün çabalarımız Batman halkına, layık oldukları hizmeti sunmaktır ve bunun çabası içerisindeyiz. Yapmayı düşündüğümüz, planladığımız çalışmaları geceli- gündüzlü gerçekleştirmenin gayreti içerisindeyiz. Belediyemizin ekonomik sorunları var. Belediyeyi kayyumdan 307 milyon TL gibi bir borçla devraldık. Batman halkının desteğiyle bizim de bu işe inanarak bütün kadrolarımızla sadece Belediye Başkanı ve Belediye Başkanlığı olarak değil gerçekten hiçbir dönemde olmadığı kadar bir performansla, var olan kıt imkânlarla çalışmalarımızı kesintisiz gerçekleştiriyoruz, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Biz bu işi severek, inanarak yapıyoruz. Biz Batman kentine sevdalıyız, aşığız onun için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz” diye konuştu.

“38 PARKI DAHA BİTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Son 3 ayda da Batman’da 100 kilometre asfalt serimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Eş Başkan Demir şöyle devam etti : “Yaklaşık 100 bin metrekare parke taşı, 25 kilometrekareye yakın kanalizasyon hattı ile 12,5 kilometre de su şebekesi döşedik. Ana caddeler ve parklarda güzel bir görünüm için peyzaj çalışmaları gerçekleştirdik. Yaşar Kemal Kent Ormanı tamamen kapatılmıştı. İnsanlar gündüz bile dolaşmaktan korkuyordu. Yaşar Kemal Kent Ormanındaki çalışmalara Eylül ayında başladık. Yılbaşına kadar devasa alanın yüzde 80’ini tamamlamayı planlıyoruz. İçerisinde yürüyüş yolları, otomatik sulama, ağaçlandırma, aydınlatmanın bitirilmesini hedefliyoruz. 2500 ağaç dikimi, sulama sistemini, aydınlanma ve asfaltlama çalışmaları da kesintisiz devam ediyor. Belde Mahallesinde 11 dönümlük alanı parka dönüştürdük. Yeşiltepe Mahallesinde 13 dönümlük alanda park yaptık. Güneykent ve Bağlar Mahallelerinde aynı şekilde parklar yapıyoruz. Ekonomik durumumuzda iyileşmeye gidilirse 6 aya kadar mülkiyeti belediyemize ait 38 parkı daha bitirmeyi hedefliyoruz. Yine seçim vaatlerimiz arasında yer alan İluh Deresi’nin 5 yıl içerisinde bitirilmesi için çalışma yaptık. 2,5 ay içerisinde İluh Deresi çalışma grubunu oluşturduk. Kaç aile var, kaç ev var, kaç hektar olduğu, dere kenarında nüfus tespiti konusunda envanter çalışmasının ardından riskli alan konusunda çalışma gerçekleştirdik. Umarız hükümetten de destek alırız. Yine Yılmaz Güney Sineması’nın tekrar aynı yerde yapılması konusunda Batman halkının hassasiyetini göz önünde bulunduruyoruz. Kaçak inşaat yapılmaması, inşaat yapılmadan ve kayıt yapılmadan önce ruhsatlarının bulunup bulunmadığı konusunda halkımızın belediyemizden bilgi almasını istiyoruz.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Batman, kentine, sevdalıyız’,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Çok Bulutlu
Güncelleme: 12.12.2019
Bugün
- 11°
Cuma
- 11°
Cumartesi
- 10°
Batman

Güncelleme: 12.12.2019
İmsak
05:47
Sabah
07:14
Öğle
12:14
İkindi
14:43
Akşam
17:04
Yatsı
18:25
Arşiv Arama
Haber Yazılımı