Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 22:10 Bu haber 954 kez okundu
 
Batman 122 ülke ve 304 şehirde tanıtılacak
Turizm Haberi


Türk Hava Yolları  Batman Müdürlüğü, Türkçe ve İngilizce yayın yapan THY'nin uluslararası Skylife dergisinin 424'ncü sayısında Batman’ı konu aldı. Basın mensuplarıyla bir araya gelen THY Batman Müdürü Melih Torlak, Batman'ın tanıtılması için elinden geleni yaptığını belirtti. Torlak, THY'nin 122 ülkeye ulaşan uluslararası Skylife Dergisinin, son sayısında Batman'ın tanıtılması için 10 sayfa ayırdığını söyledi. Uluslararası dergide "Dicle'nin Türküsü: Batman" başlığıyla tanıtıldığını belirten Torlak, "Binlerce yıldır farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Dicle'nin aktığı topraklarda zengin tarihi geçmişi koruyan Batman ve antik kenti Hasankeyf, sektörün önde gelen dergilerinden biri olan Türk Hava Yolları Skylife Dergisinde okuyucularla buluştu. Batman'ın turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi için Skylife Dergisinde yer alması önemlidir” dedi.

“FARKLI PROJELERİ UYGULAYACAĞIZ”

THY'nin uçuş yaptığı 122 ülkedeki 304 şehrinde Batman’ın tanıtılacağını ifade eden Müdür Torlak,  “Hem ulusal, hem de uluslararası mecralarda daha etkin tanıtım çalışmaları yapılması gerekir" dedi. Batman’ın şehir algısının olumlu anlamda güçlendirilmesinin gerektiğini ifade eden Torlak, şöyle devam etti : “Şehre ilk kez gelen hemen hemen herkes 'Biz Batman'ı böyle bilmiyorduk' demekte, ziyaret eden herkes olumlu izlenimlerle ayrılmaktadır. Daha çok kişiyi Batman'a davet etmemiz ve şehri deneyimlemesini sağlamalıyız. Kamu kurumları, özel sektör, sivil toplum kuruluşları olarak bir araya gelip bir sinerji oluşturulması gerekir. THY olarak turizmin gelişimi için her türlü desteği vermeye hazırız. Batman şehrinin tanıtımı için farklı projeleri önümüzdeki dönemde uygulamaya geçireceğiz."

“SADECE BATMANLI TAŞINIYOR”

THY Batman Müdürü Melih Torlak, kentin tanıtımında eksiklikler olduğuna dikkat çekerek şöyle devam etti : “Batman seferlerimizde sadece Batmanlı taşıyoruz. Anlaşılan şu ana kadar Batman iyi anlatılamamış. Batman hak ettiği yerde değil. Batman’daki uçak sefer sayıları bir çok ilin üstünde olmasına rağmen kente gelen ve giden tüm yolcular yine Batmanlıdır. Oysa Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Van illerine  yapılan uçak seferlerinde onlarca yerli ve yabancı turist bulunmaktadır. Anlaşılan şehrin tanıtımında eksiklikler var. Biz THY olarak üzerimize düşeni her zaman yapacağız. Batman’ın tanıtıma ihtiyacı var.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Batman, 122, ülke, ve, 304, şehirde, tanıtılacak,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 05.07.2020
Bugün
21° - 40°
Pazartesi
19° - 40°
Salı
19° - 40°
Batman

Güncelleme: 05.07.2020
İmsak
03:06
Sabah
04:52
Öğle
12:25
İkindi
16:18
Akşam
19:48
Yatsı
21:27
Arşiv Arama
Haber Yazılımı