Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 15:29 Bu haber 561 kez okundu
 
Aybüke öğretmen anıldı
Batman'ın Kozluk ilçesinde teröristlerce şehit edilen öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde düzenlenen programla anıldı.
Gündem Haberi


Batman'ın Kozluk ilçesinde teröristlerce şehit edilen öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde düzenlenen programla anıldı.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NDE UNUTULMADI

Batman Valisi Hulusi Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtalan, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Kozluk Kaymakamı Osman Bilici ve şehit öğretmen Aybüke Yalçın'ın mesai arkadaşlarının katıldığı anma programında saldırının yaşandığı caddeye karanfiller bırakıldı. Vali Şahin, Aybüke öğretmenin masum, tek gayesi insan yetiştirmek olan, hayatının baharında bir eğitim neferi olduğunu söyledi. Vali Şahin, "Hainler, terör örgütü onu bir karne gününde şehit etti. Onun şahsında tüm eğitim şehitlerimizi bu Öğretmenler Günü'nde saygıyla anıyoruz" dedi. Daha sonra şehit öğretmen Aybüke Yalçın'ın isminin verildiği okulda mesai arkadaşlarıyla buluşan Vali Şahin, şehit öğretmen için konulan anı defterine mesaj yazdı. Mesai arkadaşlarının seslendirdiği Magosa Limanı türküsü ise davetlilere duygusal anlar yaşattı. Vali Şahin, şehit öğretmenin görev yaptığı okulda yetişen her bir öğrencinin göğsünü gere gere kendilerinin şehit öğretmen Aybüke Yalçın'ın öğrencisi olması konusunda övünmesi gerektiğini, burada görev yapan öğretmenlerin de şehit öğretmenin kendilerine bıraktığı mirasın kıymetini bilmesi gerektiğini söyledi. Program Vali Şahin ve beraberindekilerin okuldaki öğretmenlere çeşitli hediyeler vermesiyle sona erdi.

ŞEHİT ÖĞRETMENİ ANARKEN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU 

Batman’ın Kozluk ilçesinde şehit edilen öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde anıldı. Anma programında Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Şeyhmus Özcan gözyaşlarına boğuldu. Şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın şehit edildiği yere karanfil bırakan grup adına basın açıklaması yapan Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Şeyhmus Özcan; "Evladını vatana adamış aziz ana, oğlunun adını taş üzerinde, naaşı toprakta kaldı zannetme. Şehidimin kutsal ismini arşa, aziz naaşı cennet bahçesindedir. Kahraman şehitlerimizin, şehit öğretmenimizin emaneti olan bayrak ve vatan için kutsal nöbet sırası bizdedir. Aziz şehit öğretmenlerimize ve diğer şehitlerimize layık olmanın bilinci içinde dimdik vazife başındayız. Vatan için en kutsal varlığını canını veren yiğit Aybüke öğretmenim, şehidim manevi varlığından güç alan bizler her ne halde olursak olalım bu vatana göz diken iç ve dış bütün düşmanları bertaraf ederek senin emanetini daima yükseklerde taşıyacağız" dedi. Basın açıklaması sırasında Özcan, gözyaşlarına hakim olamadı. Program, Vali Şahin ve beraberindekilerin okuldaki öğretmenlere çeşitli hediyeler vermesiyle sona erdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Aybüke, öğretmen, anıldı,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 11.07.2020
Bugün
18° - 38°
Pazar
18° - 39°
Pazartesi
18° - 38°
Batman

Güncelleme: 11.07.2020
İmsak
03:10
Sabah
04:55
Öğle
12:26
İkindi
16:18
Akşam
19:47
Yatsı
21:24
Arşiv Arama
Haber Yazılımı