Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 15:43 Bu haber 855 kez okundu
 
Aslan, HDP’den istifa etti
Uzun yıllar sivil toplum faaliyetlerinde bulunduktan sonra 25. ile 26. dönem Mardin ve Batman Milletvekilliği yapan HDP'li Mehmet Ali Aslan, partisiyle yol ayırımına geldiğini açıkladı.
Gündem Haberi


Uzun yıllar sivil toplum faaliyetlerinde bulunduktan sonra 25. ile 26. dönem Mardin ve Batman Milletvekilliği yapan HDP'li Mehmet Ali Aslan, partisiyle yol ayırımına geldiğini açıkladı. Batman'daki yerel ve Ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelen eski vekil Mehmet Ali Aslan, daha önce istifa edeceğini ancak seçim süreçleri ve partinin zarar görememesi için istifasını geciktirdiğini belirtti. Aslan, "Halkların Demokratik Partisi (HDP) kurulduğu süreçte yarattığı olumlu rüzgarla başta bölge olmak üzere bütün ülkenin üzerinde bir umut olmuştu. Altını çizerek ifade etmek isterim ki bu umudun bir parçası olmak her zaman için onur vesilesi olmuştur. Müesses nizamın başka deyişiyle statükonun her türlü baskı ve eziyet yöntemlerine rağmen içimizdeki bu umut bizi ayakta tutmuş ve halkımızın yanında olmamızı sağlamıştır.

HDP'nin asli bileşenleri olarak, özellikle Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve İdris Baluken ile arkadaşları yarı yolda bırakılıp, 'yeni kralımız sen çok yaşa ' dendikten sonra, parti genel merkezince bizim şahsımızda ortaya konan ayırımcı ve ötekileştirici tutum ve davranışlarını bir gün düzelir diye sineye çektik. Gelinen noktada özellikle partinin örgütlenmesinden sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Önlü ve türevlerinin şahsımızda halklarımıza karşı geliştirdikleri hakaretvari ifadeler ve ötekileştirici tavır ve söylemler yenilir yutulur olmaktan çıkmıştı. Oysaki HDP'nin kuruluş felsefesi zümreciliten, grupçuluktan ve belli bir sınıfın tasallutuna  karşı, çoğulculuğu esas alan bir ruha sahipti,  son iki yıldır hızla fabrika ayarlarından çıkan HDP'yi  HDP  yapan ilkelerden sapmıştır” dedi. Parti içerisindeki bir çok tepkinin dikkate alınmadığını da belirten Aslan, CHP'nin bir milletvekilinin hapse atılması için Parti Genel Başkanı ile bir çok Milletvekilinin 450 kilometre yürüdüğünü, HDP Eşbaşkanları Selahattin  Demirtaş, Figen Yüksekdağ, İdris Baluken ile HDP' tutuklu onlarca Belediye Başkanı için bir kilometre bile yürümediğinin de altını çizdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Aslan,, HDP’den, istifa, etti ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 08.07.2020
Bugün
20° - 39°
Perşembe
18° - 40°
Cuma
18° - 38°
Batman

Güncelleme: 08.07.2020
İmsak
03:08
Sabah
04:54
Öğle
12:26
İkindi
16:18
Akşam
19:48
Yatsı
21:26
Arşiv Arama
Haber Yazılımı