Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 16:30 Bu haber 483 kez okundu
 
‘3. Sosyoder Gençlik Kongresi’ yapıldı
On farklı şehirdeki üniversitelerin sosyoloji bölümlerinde okuyan sosyoloji lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katıldığı “Sosyal Değişme ve Gençlik” temalı “3. Sosyoder Gençlik Kongresi” gün boyu süren ilmi faaliyetlerle bir bilgi şölenine dönüştü.
Gündem Haberi


On farklı şehirdeki üniversitelerin sosyoloji bölümlerinde okuyan sosyoloji lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katıldığı “Sosyal Değişme ve Gençlik” temalı “3. Sosyoder Gençlik Kongresi” gün boyu süren ilmi faaliyetlerle bir bilgi şölenine dönüştü. Batman Üniversitesi ile Sosyoder Derneği tarafından organize edilen “Sosyal Değişme ve Gençlik” temalı “3. Sosyoder Gençlik Kongresi” Batı Raman Kampüsü Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlendi. Kongreye Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, Sosyoder Başkanı Prof. Dr. Sami Şener, Batman Üniversitesi öğrencileri ile Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden öğrenciler katıldı. Kongrede konuşma yapan Rektör Durmuş, “Bu kongreyi Şener hocam bize önerdiğinde çok mutlu olduk. Ankara ve Konya’nın ardından üçüncüsünü de Batman da yapmaktan ve ev sahibi olmaktan mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Batman Üniversitesi Rektörü olarak dinimizin ilk emri olan ‘oku’ emrini yerine getiren bir gençlik istiyorum.

Üniversitede hep bunun için çalışıyoruz. Öğrencilerimizin yüzleri gülsün, mutlu olsun istiyoruz. Hangi görüşte olursa olsun ama mutlu olsun öğrencilerimiz. Sadece bunun için uğraşıyoruz” dedi. Sosyologlar Derneği’nin 3. Kongresi’ni Batmanda yapmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Sosyoder Başkanı Prof. Dr. Sami Şener, “Öncelikle Batman Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’ne ve Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aydın Durmuş’a teşekkür ederim.” dedi. Sosyal değişmenin hayatta gördüğümüz ve yaşadığımız olaylarla ilgili bir gerçek olduğunu ifade eden Başkan Şener, “Ardından söz alan Sosyologlar Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Sami Şener ise “Sosyologlar Derneği’nin 3. Gençlik Kongresini Batman’da yapmaktan büyük bir memnuniyet duymaktayız. Öncelikle Batman Üniversitesi Sosyoloji Bölümüne, Üniversite Rektörü Sayın Prof. Dr. Aydın Durmuş’a ve program için çaba gösteren Üniversite personeline ve siz katılımcı öğrenci ve hocalarıma da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘3., Sosyoder, Gençlik, Kongresi’, yapıldı,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
19° - 40°
Salı
19° - 40°
Çarşamba
21° - 41°
Batman

Güncelleme: 05.07.2020
İmsak
03:06
Sabah
04:52
Öğle
12:25
İkindi
16:18
Akşam
19:48
Yatsı
21:27
Arşiv Arama
Haber Yazılımı