Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 17:43 Bu haber 636 kez okundu
 
1 Günde bin adet atık lastik toplatıldı
Atık lastiklerin gelişi güzel çevreye atılmalarını önlemek amacı ile Belediye Çevre Korum ve Kontrol Müdürlüğü’nün başlattığı çalışma aralıksız devam ediyor.
Gündem Haberi


Atık lastiklerin gelişi güzel çevreye atılmalarını önlemek amacı ile Belediye Çevre Korum ve Kontrol Müdürlüğü’nün başlattığı çalışma aralıksız devam ediyor. Doğada kirliliğe yol açan ve yakıldığında hava kalitesine ciddi manada etki eden lastiklerin geri dönüştürülmesi veya belirlenen standartlar çerçevesinde bertarafını sağlamak için yürütülen çalışmalar neticesinde Batman kent merkezinde bir günde bin lastik toplatıldı.

Toplatılan lastikler Çevre Bakanlığınca yetkilendirilmiş ve Belediye ile protokol imzalayan firma tarafından teslim alındı. Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaların daha sistemli bir şekilde yapılması için Sanayi Sitesi yönetimi ile görüştüklerini belirten Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri; “Batman’da atık lastiklerin bırakılacağı geçici bir toplama merkezi kurma girişimimiz var. Bu sonuçlanırsa şehir içerisinde lastik toplama işinde daha çok başarı elde edileceğini” belirtti. Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz yaptıkları açıklamada: “Bu çalışmadaki temel amacımız lastiklerin doğaya zarar vermesini önlemektir” dediler. Bu arada toplanan lastiklerin tonaj olarak değerinin 20 tona tekabül ettiği ifade edildi.           

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 1, Günde, bin, adet, atık, lastik, toplatıldı,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Batman
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 02.06.2020
Bugün
11° - 32°
Çarşamba
11° - 30°
Perşembe
- 31°
Batman

Güncelleme: 02.06.2020
İmsak
03:03
Sabah
04:48
Öğle
12:19
İkindi
16:11
Akşam
19:40
Yatsı
21:17
Arşiv Arama
Haber Yazılımı